تبریز پی

فناوری بلاک چین چگونه کار می کند؟

فناوری بلاک چین چگونه کار می کند؟

همانطور که در راهنمای ما «فناوری بلاک چین چیست؟» گفته شد، سه فناوری اصلی برای ایجاد یک بلاک چین با هم ترکیب می شوند و هیچ یک از آنها جدید نیستند اما تنظیم و برنامه های کاربردی آن ها جدید هستند.
این فناوری ها عبارتند از: ۱) کلید های خصوصی رمزنگاری شده، ۲) یک شبکه توزیع شده با یک دفترکل مشترک و ۳) انگیزه ای برای انجام تراکنش های شبکه، ثبت ضمانت و امنیت.(پاداش)

فناوری بلاک چین چگونه کار می کند؟
فناوری بلاک چین چگونه کار می کند؟

 

چگونگی کار و فعالیت این فناوری ها به شرح زیر است.

 

کلید های رمزنگاری شده

دو نفر می خواهند با یکدیگر از طریق اینترنت ارتباط برقرار کنند.

فناوری بلاکچین
فناوری بلاکچین

 

هر یک از آن ها یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی دارند.

 

فناوری بلاکچین
فناوری بلاکچین

 

هدف اصلی این کامپوننت در فناوری بلاک چین ایجاد یک هویت دیجیتال امن است. این هویت دیجیتال بر اساس ترکیبی از کلیدهای رمزنگاری خصوصی و عمومی ایجاد می شوند.این ترکیب در ایجاد یک نوع امضا دیجیتال بسیار مفید است.این امضای دیجیتال کنترل قوی بر تشخیص مالکیت دارد.

فناوری بلاک چین
فناوری بلاک چین

 

هویت

اما کنترل شدید مالکیت برای حفظ روابط دیجیتال کافی نیست. با اینکه مرحله احراز هویت حل شده است، باید همراه با تایید تراکنش ها و مجوزها باشد.برای بلاک چین ها، این کار با یک شبکه توزیع شروع می شود.

شبکه توزیع شده (شبکه ای با چندین هزار کامپیوتر در حال فعالیت)

مزایا و نیاز به یک شبکه توزیع شده با مثال “درختی در جنگل” بهتر درک می شود. اگر درختی که در یک جنگل می افتد و با دوربین از آن گزارش تهیه کرده باشیم. ما مطمئن هستیم و شواهد بصری داریم که درخت افتاده است، حتی اگر جزئیات (چرا یا چگونگی) ممکن است نامشخص باشد. مهم ترین ویژگی بیت کوین مبتنی بر بلاک چین این است که یک شبکه بزرگ دارد است که در آن اعتبار سنج ها، مثل کسانی که دوربین دارند شواهد را ثبت کرده اند. اما در اینجا به جای دوربین، تایید ریاضی به کار آن ها آمده است.

به طور خلاصه، اندازه شبکه (تعداد کامپیوترهای در حال فعالیت) برای امنیت شبکه مهم است.

این یکی از جذاب ترین ویژگی های بیت کوین بلاک چینی است – این شبکه بسیار بزرگ است و قدرت محاسباتی بسیار زیادی را جمع آوری کرده است. اکنون که این مطلب را می نویسیم، بیت کوین با ۳۵۰۰۰۰۰ TH / s قدرت پردازش، از ده ها هزار بانک و شعبه هم توان پردازش بیشتری دارد. اتریوم هم با اینکه که هنوز نوپاست و، حدود ۱۲٫۵ TH / sقدرت پردازش دارد که بیشتر از گوگل است.

 

 

 

 

 

 

 

فناوری بلاکچین
هنگامی که کلید های رمزنگاری شده با این شبکه ترکیب می شوند، شکل فوق العاده مفید تعاملات دیجیتال ظاهر می شود. فرآیند با دریافت کلید خصوصی فرد A شروع می شود و چند پیام در آن ایجاد می کند – مثلا در بیت کوین، شما مبلغ ارز را وارد می کنید و این پیام حاوی مبلغ ارز به کلیک عمومی فرد B محلق می شود.
پروتکل

 

 

 

فناوری بلاکچین

یک بلاک – حاوی امضای دیجیتالی، برچسب زمانی و اطلاعات مربوطه – و سپس در تمام گره ها در شبکه پخش می شود.

 

فناوری بلاکچین

پروتکل خدمات شبکه

در مثال افتادن درخت که در بالا اشاره شد یه سوال مهم مطرح می شود: چرا بیش از یک میلیون کامپیوتر با دوربین در انتظارسقوط درخت هستند؟ آیا به آن ها سودی تعلق می گیرد؟ به عبارت دیگر، چگونه توانایی محاسبات کامپیوترها برای استفاده در شبکه و ایمن سازی آن جذب می شود؟

باز کردن بلاک چین های عمومی، شامل فرایند استخراج می شود.

با استفاده از بلاک چین ها، با ارائه توان پردازش کامپیوتری برای شبکه، به هر کامپیوتر که بتواند پردازش را انجام دهد پاداش تعلق می گیرد.پس انگیزه دریافت پاداش باعث می شود که افراد کامپیوتر های خود را به شبکه متصل کنند.

بیت کوین مانند طلا برای جویندگان طلا عمل می کند. بیت کوین ها و واحد های پایه آنها (ساتوش ها) باید منحصر به فرد ارزش داشته باشند. برای رسیدن به این هدف، گره ها برای خدمت به شبکه ایجاد می شوند و برای حل هر تراکنش بیت کوین دریافت می کنند.

برای درک بهتر، اینگونه بیان می شود که آنها اساسا با قدرت CPU خود درباره ی صحیح یا غلط بودن تراکنش رای می دهند هنگامی که اکثریت به یک تراکنش رای مثبت دادند ، یک بلاک جدید را به زنجیره اضافه می کنند. این بلاک زمان بندی می شود و همچنین می تواند شامل اطلاعات یا پیام باشد.

در عکس زیر از یک تصویر فرضی از یک زنجیره از بلاک ها مشاهده می شود:

بلاکچین
بلاکچین

 

نوع، مقدار و تأییدیه ممکن است برای هر بلاک از زنجیره متفاوت باشد. این مسئله یا از پروتکل بلاک چین است و قواعد آن متفوت است. فرآیند تأیید را می توان برای هر بلاک چین طراحی کرد. هر قاعده و انگیزه مورد نیاز می تواند زمانی ایجاد شود که گره ها به اندازه کافی به توافق برسند که چگونه باید تراکنش ها را تأیید کرد.این یک موقعیت انتخابی ظریف است و مردم فقط فعلا شروع به کسب تجربه کرده اند و اطلاع دقیقی از آن نیست و یا درک آن سخت است.

بلاکچین
بلاکچین

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید