تبریز پی

چگونه از اتریوم استفاده کنم؟

چگونه از اتریوم استفاده کنم؟

چگونه از اتریوم استفاده کنم؟

چگونه از اتریوم استفاده کنم

اول، شما باید یک مکان امن برای ذخیره اتریوم خود (یا حداقل یک مکان برای ذخیره کلید های خصوصی خود) به نام والت یا کیف پول ایجاد کنید. توجه داشته باشید که اگر کلیدهای خصوصی خود را از دست بدهید تمام اترویم های خود را هم از دست می دهید و دیگر راه بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت با درنظرگرفتن این مورد گزینه های زیادی برا ذخیره کلید های خصوصی وجود دارد: کیف پول دسکتاپ، کیف پول های وب، کیف پول های سخت افزاری و کیف های کاغذی.

انتخاب هر کدام از این ها به خودتان بستگی دارد و اینکه کدام یک از کیف پول ها برای شما سریع تر و امن تر خواهد بود ملاک انتخاب آن است.

maxresdefault

 

کیف پول دسکتاپ

کیف پول دسکتاپ بر روی رایانه یا لپ تاپ شما اجرا می شود. یک گزینه این است که یک کلاینت اتریوم (یک کپی از کل بلاکچین اتریوم) را دانلود کنید. تعداد کمی از کلاینت های اتریوم در زبان های برنامه نویسی مختلف و با عملکرد های متفاوت وجود دارند. این کیف پول ها هر چند وقت یکبار آپدیت می شوند.

کیف پول موبایل

کلاینت های تلفن همراه  یا لایت کلاینت ها نیاز به اطلاعات کمتری برای دانلود به منظور اتصال به شبکه و ایجاد تراکنش ها دارند، آنها برای استفاده در موبایل هوشمند بسیار مناسب هستند. کیف پول لایت کلاینت راحت تر است اما امینت آن کمتر است. کلاینت های اتریوم امنیت کاملی را ارائه می دهند زیرا نیاز به اعتماد به استخراج کنندگان و یا node ها ندارند.

 

eth
eth

 

کیف پول های سخت افزاری

کیف های دستی سخت افزاری، که اغلب به اندازه یک انگشت یا دو انگشت کوچک هستند، مسلما بهتر از دو کیف پول قبلی هستند. این دستگاه های امن که اغلب از اینترنت جدا هستند می توانند بدون اینکه آنلاین باشند، رمزگذاری شوند. اما باز هم اگر تعداد اترویم زیای دارید یا دائما در مسافرت هستید این کیف پول ها پیشنهاد نمی شوند.

کیف پول های کاغذی

یکی دیگر از گزینه های ذخیره سازی است که کلیدهای خصوصی را بر روی کاغذ چاپ می کنید و از آن می توانید استفاده کنید. اما اگر این کاغذ را گم کنید تمام اتریوم ها را از دست می دهید.

خرید اتریوم

دریافت اتریوم مانند بیشتر ارز های دیجیتال با استفاده از صرافی ها یا خزید از شخص امکان پذیر است.

نتیجه

شما ممکن است فکر کنید که کیف پول و تبادل ارز تا این جا کاملا شبیه بیت کوین بوده است. اما برنامه های کاربردی ehereum کاملا متفاوت هستند. کاربران با اتریوم می توانند قراردادهای هوشمندانه (کد که به طور خودکار شرایط توافقنامه را اجرا می کند به طوری که شما نباید به شخص ثالث تکیه کنید) پیوست یا ایجاد کنید. بسته نرم افزاری قراردادهای هوشمند می تواند برای ایجاد برنامه های غیر متمرکز (dapps) استفاده شود که می توانید از آنها استفاده کنید یا به آنها ملحق شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید