تبریز پی

صرافی کره ای بیت کوین

Upbit صرافی کره ای است که در صدر صرافی های دنیا قرار دارد

Upbit صرافی کره ای است که در صدر صرافی های دنیا قرار دارد

، صرافی ارائه دهنده خدمات به 121 رمزارز و بیش از 200 جفت تجارتی (trading pairs) است. این پلت فرم با پشتیبانی شرکت Kakao، در حال حاضر بزرگترین صرافی ارزهای رمزنگاری شده از نظر حجم بازار جهانی است.

 Upbit در صدر جدول

به گزارش تبریز پی به نقل از Bitcoin.com، صرافی Upbit  در کره جنوبی، داده های تجارتی خود را برای اولین بار در سه شنبه گذشته به Coinmarketcap ارائه کرد. این صرافی با پشتیبانی شرکت Kakao، به عنوان بزرگترین صرافی ارزهای رمزنگاری شده در دنیا از نظر حجم بازار در میان سایر صرافی ها ظاهر می شود.

حجم تجاری صرافی Upbit در مقابل سایر صرافی های دنیا

در زمان نگارش این مقاله، حجم تجاری 24 ساعته ی همه کوین های صرافی  Upbit، معادل 6.43 میلیارد دلار است. پس از آن، صرافی Binance با حجم تجاری 4.80 میلیارد دلار و در بازه زمانی یکسان، جایگاه دوم را کسب نموده است. به دنبال آن، صرافی Bithumb با 4.68 میلیارد دلار در جایگاه سوم قرار دارد.

صرافی Upbit به طور ویژه برای بیت کوین (BTC)، سومین حجم تجارتی در دنیا را با میزان 853351 دلار در 24 ساعت دارد. صرافی Bitfinex با 1.50 میلیارد  دلار و صرافی Okex با 946537 دلار به ترتیب جایگاه های اول و دوم جدول تجارت بیت کوین را از آن خود کرده اند.

تعداد کاربران Upbit

در دسامبر سال گذشته، صرافی Upbit اظهار کرد که کل اعضای آن به 1.2 میلیون می رسد. کاربران روزانه آن 1 میلیون و کاربران هم زمان آن 300000 نفر می باشند. علاوه بر آن، این پلت فرم مدعی داشتن بالاترین میزان حجم معاملات روزانه با 10 تریلیون وون و میانگین حجم معاملات روزانه ی 5 تریلیون وون در دسامبر گذشته است.

مسیر منحصر به فرد Upbit

این صرافی در اکتبر 2017 راه اندازی شد. Upbit توسط شرکت Dunamu که سرمایه گذاری 30 میلیارد وونی  (معادل 28 میلیون دلار آمریکا) شرکت Kakao را در سال 2015 دریافت نمود، اداره می شود. شرکت Dunamo هم چنین اجرای یک برنامه ی تجارتی سهام موبایل به نام  Kakao Stock را در دست دارد. مطابق وب سایت Upbit و با توجه به همکاری صرافی آمریکایی Bittrex، Upbit ارائه دهنده خدمات تجارت 121 ارز رمزنگاری شده و بیش از 210 جفت تجاری به مشتریان خود می باشد.

فراهم شدن بستر رشد

رشد سریع این صرافی برخاسته از توجه قانون گذاران کره ی جنوبی و نیز انجمن بلاکچین کره می باشد. در پی بیانیه قانون گذاری دولت در 14 دسامبر، تمامی صرافی های ارزهای رمزنگاری شده اصلی و مهم کشور، همگی پیروی از خود- قانون گذاری  (self-regulation) را اعلام کردند. این قانون گذاری توسط این انجمن که صرافی ها از اعضای آن هستند، اعلام شده است.

به هر حال، زمانی که صرافی Upbit از این انجمن پیروی نکرد و با همتایان خود، خود- قانون گذاری را بنا نهادند، به مرکزبحث و گفت و گو  تبدیل شد. در عوض آن، این صرافی مسیر خودش را ادامه داد و در 30 دسامبر به نقل قول از Zdnet اعلام کرد:

“این شرکت نه تنها در نظر دارد تمامی قوانین تنظیم شده توسط دولت را بپذیرد بلکه در صدد است تا یک محیط تجارتی امن و واضح برای ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کند. این امر با تقویت اقدامات خود- قانون گذاری با جدیت تمام در این سرویس میسر خواهد شد.”

جهت تحقق این وعده ها، Upbit تغییرات لازم را در پایان دسامبر گذشته  و مطابق با قوانین، اعمال کرده است.

به گزارش کوین ایران به نقل از Yonhap، تقریبا یک ماه پس از آن که سایر صرافی های کره جنوبی به انجمن بلاکچین کره ای پیوستند، صرافی Upbit در 11 ژانویه اعلام نمود که او هم به این انجمن پیوسته است. این شرکت هم چنین بر سر اجرایی ساختن هر گونه اقدامات خود- قانون گذاری که از جانب این گروه توصیه شود، توافق نموده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید