تبریز پی

ژاپن بیت کوین

سونامی بیت کوین در ژاپن

سونامی بیت کوین در ژاپن

به گزارش راشاتودی (RT)، دکتر «جک رازموس» استاد اقتصاد سیاسی در دانشگاه کالیفرنیا که پیش از این راجع به اصلاح جدی قیمت در ارزهای دیجیتال هشدار داده بود، از نقش منطقه آسیا در قیمت ارزهای دیجیتال سخن گفت.

او اظهار داشت که قیمت ارزهای دیجیتال به دلیل شایعات و برخی گمانه‌زنی‌ها به طور چشم‌گیری سقوط کرده اند :

چین و کره جنوبی نسبت به این موضوع هوشیار هستند و می دانند که بیت کوین دارای حباب مالی بوده که به اوج خود رسیده است.

وی همچنین گفت :

بیشتر اتفاقات مرتبط با بیت کوین در آسیا رخ می دهد و در این میان ژاپن بیش از ۴۰ درصد از کل خرید بیت کوین را در جهان به خود اختصاص داده و این دلیلی است که یک سقوط قیمت طی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده از یک منطقه دیگری از آسیا سر باز خواهد زد. چین همیشه مخالف بیت کوین بوده و کره جنوبی هم در حال حاضر به شدت نگران این ارز دیجیتال است؛ اما ژاپن جسورانه در این عرصه در حال حرکت است و فکر می کنم که اگر ژاپن بیت کوین را مشکل ساز بداند،‌ سقوط قیمت از ژاپن خواهد بود.

وی تصریح کرد که نیروی عرضه و تقاضا در بیت کوین منجر به رسیدن قیمت آن از ۹۰۰ دلار به تقریبا ۲۰ هزار دلار در هر واحد در اواخر سال گذشته میلادی شد و اکنون قیمت این ارز دیجیتال در حال پایین آمدن و گمانه زنی برای سوددهی بیت کوین ضعیف شده است.

به گفته «رازموس»، به دلیل اینکه مالیات و مقرراتی برای ارزهای دیجیتال وجود ندارد، برخی از غول های بیت کوین با افزایش و کاهش خرید، سودهای کلانی را به جیب می زنند و اکنون این نیرو در حال تغییر کردن است و خبری از قدرت دستکاری در بازار بیت کوین به منظور افزایش قیمت آن دیده نمی شود.

این کارشناس اقتصادی افزود :

فناوری بلاک چین مهم است و مانند یک نیروی واقعی در پیشرفت عمل می کند که می تواند شرکت ها را توسعه و هزینه آنها را کاهش دهد. بیت کوین یک کالای وابسته به گمانه زنی است و از آن به عنوان یک بازی در فناوری بلاک چین یاد می شود. بیت کوین به یک ارز واقعی تبدیل نخواهد شد و اگر تهدیدی تلقی شود، شاهد آن خواهیم بود که بانک های مرکزی ارز دیجیتال خود را عرضه خواهند کرد تا قیمت بیت کوین کاهش پیدا کند و حباب آن ترکیده شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید